Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025 w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji (WSPA) w Lublinie

10 października gościliśmy z kol. Krzysztofem Brogowskim w inauguracji Roku Akademickiego 2024/2025 w Wyższej szkole Przedsiębiorczości i Administracji (WSPA) w Lublinie. Ze Szkołą łączy nasz Klub nić widocznej wzajemnej sympatii i porozumienie o współpracy, które podpisał poprzedni Zarząd Klubu jesienią 2023 r.  Tutaj jest miejsce spotkań naszego powstałego młodzieżowego Rotaract Club Lublin-Centrum. Kilka osób z naszego klubu było związanych zawodowo z tą uczelnią (m.in. G. Wójcikowski - były kanclerz, prof. Politechniki Lubelskiej A. Wasilewski, czy Jacek Woźniak – Prezes Elmax).

WSPA jest zjawiskiem szczególnym na uniwersyteckiej mapie Lublina. Powstała ćwierć wieku temu jako pierwsza niepubliczna uczelnia wyższa w naszym mieście ukierunkowana na kształcenie kadr dla gospodarki rynkowej w nowych warunkach ustrojowych państwa i nowej rzeczywistości ekonomicznej.

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Państwowego a następnie głos zabrali jej Magnificencja Rektor WSPA dr. Maria Mazur, prof. WSPA i Kanclerz WSPA mgr Jacek Lis. Odczytano listy gratulacyjne i rozpoczęto uroczystą immatrykulację studentów, odśpiewano Gaudeamus Igitur. Następnie wręczono nagrody i wyróżnienia dla pracowników WSPA. I tu z przyjemnością informuję, że jednym z nagrodzonych został dr. Marek Łatko, rotarianin z RC Lublin, Oficer ds. Zarządzania Systemami Informatycznymi w naszym Dystrykcie.

Na zakończenie uroczystości odbyła się premiera filmu „20 lat Lublina w UE”.

Wasz Prezydent

Sławomir Krucikowski