Z wizytą w RC Lublin Stare Miasto

W dniu wczorajszym (26.IX.2024) korzystając z zaproszenia Prezydenta RC Lublin Stare Miasto prof. Darka Matosiuka byliśmy na spotkaniu trzeciego klubu które odbyło się w Lawendowym Dworku.

Prelegentem na tym spotkaniu był prof. Krzysztof Tomasiewicz. Od 10 lat kieruje on Kliniką Chorób Zakaźnych w SPSK 1 w Lublinie, a w  przeszłości uczestniczył w wielu stażach oraz badaniach naukowych w jednostkach w całej Europie, m.in. Austrii czy Niemczech, ale też w Izraelu i Gruzji. W trakcie prelekcji dowiedzieliśmy się o problemach związanych z chorobami zakaźnymi, wirusami, bakteriami, o tym jak starać  się im zapobiegać, oraz o niektórych nowatorskich sposobach leczenia chorób zakaźnych. Profesor udzielił również informacji na temat profilaktyki w życiu codziennym wskazanej dla osób „starszych”, wskazał istotne kwestie związane z profilaktyką i koniecznością szczepień. Z naszego klubu uczestniczyły w tym spotkaniu cztery osoby.

Wasz Prezydent

Sławek Krucikowski