Lublin przez wieki

16 września 2024. Przewodnikiem na naszym cyklicznym klubowym spotkaniu była Pani Magdalena Piwowarska Kierownik Muzeum Historii Miasta Lublin. Przeszliśmy razem trasę od Bramy Krakowskiej „deptakiem”, aż do teatru im. Juliusza Osterwy i do Wojewódzkiej Biblioteki im. Hieronima Łopacińskiego.

W trakcie tej prawie dwugodzinnej wędrówki usłyszeliśmy o historii mijanych budynków, dziejach ludzi którzy je ufundowali, o historii w minionych stuleciach zabudowy miejskiej Lublina, a także wiele ciekawostek, faktów i legend od XIV wieku przez okres II wojny światowej  do czasów współczesnych.

W imieniu Członków Rotary Club Lublin Centrum złożyłem podziękowanie za umożliwienie nam zwiedzania ciekawych historycznie miejsc Lublina, za  poszerzenie wiedzy o polskim dziedzictwie kulturowym, możliwość integracji oraz dostarczenie niezapomnianych wrażeń.

Prezydent

Rotary Club Lublin Centrum