W sobotę 31 sierpnia odbyły się w Zamościu XVIII Mistrzostwa Dystryktu 2231 w strzelaniu z broni sportowej o Puchar Gubernatora. Strzelano z pistoletu sportowego kal. 5,6 mm. i karabinu dowolnego kal. 5,6 mm. W zawodach uczestniczyły m.in. Kluby z Wolsztyna, Słupska, Zamościa, Janowa, był Jarosław i Rzeszów oraz moja skromna osoba. Spotkanie otworzył Prezydent m. Zamość biorąc czynny udział w strzelaniu. W rozmowach „pod parasolem” przy smakowitym cateringu zostaliśmy zaproszeni do wizyty w Janowie i w Bieszczady (Jacek Telenga coś wie o biesiadach w Bieszczadach - pamiętają go tam jak i naszego MC).

Oficjalnie jako Klub RC Lublin Centrum dostaliśmy zaproszenie na uroczystości XXX-lecia Klubu Zamość w dniu 27 września/piątek. Trzeba tam być, zapowiada się poważna uroczystość z gośćmi z całego kraju i przedstawicielami Dystryktu 2231. Koledzy z Zamościa zapowiedzieli się na przekazanie nagród w Konkursie Młodych Skrzypków im. H. Wieniawskiego, są oni jednymi z fundatorów nagrody (temat nagród omówimy osobno na spotkaniu klubowym), wpłaty z innych klubów już pojawiły się na naszym koncie klubowym.

Ogólnie - mój wniosek z dzisiejszego pobytu w Zamościu jest taki: trzeba bywać na spotkaniach w innych klubach jeśli takowe organizują, nieważne w ile osób ale trzeba, bezpośredni kontakt ułatwia wzajemne relacje międzyklubowe, zawiązuje nowe przyjaźnie, umożliwia pozyskanie środków na wspólne projekty. Bywasz w innych klubach - inne kluby bywają u nas.  Miło było patrzeć jak klub z Wolsztyna wystawił 3 drużyny strzeleckie, przyjechali w 15 osób ponad 700 km. w jedna stronę, zwiedzali Zamość i okolice już od czwartku; Jarosław - ekipa 7 osób, Słupsk 4 osoby, zabrali dzieci i przyjaciół, rożne zawody, różny wiek (jednak z przewagą stypendystów ZUS-u), jest z kim o czym porozmawiać, rodzą się nowe projekty pomocowe i oby weszły w realizację, foto ze strzelnicy w załączeniu.

Wasz Prezydent kadencji 24/25

Sławek Krucikowski