Z życia naszego Rotariańskiego Schroniska Pokoju (Rotary Peace Shelter) w Brzuchowicach

ROTARY Lublin Brzuchowice B

Jako Rotary Club Lublin Centrum  jesteśmy w stałym kontakcie z naszym  Schroniskiem „Peace Shelter” w Brzuchowicach k. Lwowa. Mieszka tam aktualnie 31 uchodźców wojennych. Są to głównie samotne matki z osieroconymi w wojnie dziećmi. Rotacja za ostatnie 12 miesięcy wynosi 30%.

W ostatnim tygodniu miało miejsce kilka sympatycznych zdarzeń.  Kierująca obiektem siostra Veronika  zorganizowała uroczyste spotkanie z  okazji 33. rocznicy niepodległości Ukrainy. Lubelskie Centrum Wolontariatu obdarowało dzieci zabawkami i pluszowymi maskotkami. Carol Marcotte z RC Saco Bay Sunset (USA) ufundowała  dwa komplety pomocy szkolnych do multimedialnej nauki języka angielskiego.  Za pieniądze  przekazane przez Rotary Club Lancaster Loyne zakupiliśmy oczekiwane  akumulatorowe nożyce do samodzielnego pielęgnowania zieleni w otaczającym parku.

Dziękuję Krzysztofowi Brogowskiemu  i ks. Mieczysławowi Puzewiczowi za cenną pomoc w praktycznej realizacji tych spraw.

29.08.2024 Mateo Karczmarczuk

ROTARY Lublin Brzuchowice A