W 100-lecie Autokefalii Polskiego Kościoła Prawosławnego

W 100-lecie  Autokefalii Polskiego Kościoła Prawosławnego byliśmy z wizytą w Katedrze Prawosławnej Przemienienia Pańskiego  w Lublinie. Gospodarzem spotkania był nasz kolega klubowy ks. mitrat Andrzej Łoś. W czasie ponad godzinnego spotkania bardzo interesująco opowiadał nam (było nas 18 osób) o obecnej funkcji, historii, wnętrzach tej budowli. Nie brakło też informacji na temat liturgii w Kościele Prawosławnym, czym jest ikonostas, jakie ikony i postacie przedstawia.

Na zakończenie spotkania Gospodarz otrzymał od nas dyplom uznania w podziękowaniu za jego pracę oraz  uosabiającą najwyższe wartości humanizmu wybitną umiejętność łączenia posługi duchowej z działalnością publiczną na rzecz ludzi w potrzebie.

Społeczną funkcję „fotografa” pełnił: Kol. Krzysztof Brogowski.

Wasz Prezydent kadencji 2024/25

Sławek Krucikowski