Rotary International Convention - Singapur 2024

Spotkanie Rotary Club Lublin Centrum 03.06.2024 było poświęcone relacjom z dorocznej Konwencji Rotary International , która tym razem odbyła się w Singapurze w prestiżowym Marina Sands Bay Expo & Convention . Po raz pierwszy mieliśmy silną reprezentację klubową na tym wydarzeniu. Uczestniczyli w niej: Mateo Karczmarczuk – Prezydent Klubu, Zbigniew Czmuda - Prezydent Nominat oraz Członek Honorowy naszego klubu – Andrzej Ludek z RC Warszawa City. Konwencja RI jest wielkim wydarzeniem i świętem Rotarian. Raz w roku spotykają się bowiem w jednym miejscu Rotarianie reprezentujący wszystkie państwa, regiony geograficzne i kontynenty. W jednym miejscu spotykają się ludzie wszystkich ras, religii, światopoglądów, zawodów i systemów, dla których czynienie dobra; pomoc drugiemu człowiekowi w potrzebie, przyjaźń i pokój są wartościami najwyższymi. Tym razem spotkanie to wyznaczyło sobie prawie 20 tysięcy osób. Rozmawialiśmy o historycznym sukcesie naszych humanitarnych programów globalnych jak np. wyeliminowanie nieuleczalnej choroby polio (Heine-Medina). Współpracując ściśle z WHO zgromadziliśmy i wydaliśmy na szczepionki przeciw tej chorobie ponad 2,2 miliarda USD. Efekt jest taki, że w ubiegłym roku odnotowano jedynie 741 przypadków zachorowań na całym świecie ( a było kiedyś 1000 dziennie). Rozmawialiśmy o wzajemnej współpracy klubów w realizacji tysięcy humanitarnych projektów lokalnych i regionalnych, które robią różnicę. Z satysfakcją odnotowujemy, że nasze długofalowe projekty takie jak ARKA, terapia zajęciowa muzyką (Szkoła im. Paula Harrisa), Peace Shelter (Schronisko Pokoju) i inne robione w ścisłej współpracy z klubami ze wszystkich kontynentów istotnie wzbogacają światowy dorobek naszej wielkiej rotariańskiej rodziny ….
Prezydent Rotary Club Lublin Centrum

ROTARY LUBLIN Singapur 2024 A