Pielęgnowanie przyjaźni

W miniony poniedziałek 22.04.2024 odbyło się  w  hotelu Hampton by Hilton uroczyste spotkanie naszego Rotary Club Lublin-Centrum. Swoje klubowe święto – dzień imienin – celebrowała grupa Kolegów: Darek Jedlina, Jerzy Paradziński, Marek Wieczerzak, Marek Sacharuk, Janusz Milanowski, Wojtek Herman, Wojtek Sobiesiak, Wojtek Bober, Waldek Szyszko, Waldek Dziedzic, Jerzy Kargol i Mirek Zaród.

Był to więc okazja, aby „zatrzymać się na chwilę” w tym rozpędzonym świecie, skierować do siebie nawzajem kilka życzliwych słów, poweselić się i poczuć, że jesteśmy gronem prawdziwych przyjaciół, którzy mają dla siebie czas.

Rotary powstało z potrzeby przyjaźni i to ta potrzeba sprawiła, że jesteśmy organizacją, która ma już 119 lat i jest obecna niemal we wszystkich krajach globu ziemskiego. Stąd tego typu spotkania są niezwykle ważne i obok elementów biesiadnych są okazją do pogłębionej refleksji na temat istoty przyjaźni. Tak było i tym razem. Solenizanci otrzymali  specjalne  klubowe życzenia „The Best Wishes and Thanks”, w których napisaliśmy:

„Z najlepszymi życzeniami w dniu klubowej uroczystości z okazji Twojego osobistego święta - Twoich imienin. W imieniu całego Rotary Club Lublin Centrum życzymy Ci pomyślności osobistej oraz satysfakcji z udziału w naszej wspólnej misji czynienia dobra; zwłaszcza w tym roku rotariańskim 2023/2024 sygnowanym hasłem "Create hope in the world!", w którym budowanie nadziei dla otaczającego nas świata ma odniesienia szczególne”.

Prezydent Rotary Club Lublin-Centrum

Foto: Krzysztof Brogowski