Odwiedziliśmy naszą Szkołę Muzyczną im. Paula Harrisa

ROTARY LUBLIN Wizyta w Szkole Paula Harrisa AW dniu 26 lutego 2024 zebranie naszego Rotary Clubu Lublin Centrum odbyło się  w siedzibie  założonego 125 lat temu Towarzystwa Muzycznego  im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. To naturalne. Współpracujemy bowiem z tym Towarzystwem od początku istnienia naszego Klubu; a od 22 lat  z powodzeniem  prowadzimy razem  program terapii zajęciowej muzyką dla dzieci i młodzieży  niepełnosprawnej  znany powszechnie pod nazwą Szkoła  Muzyczna im. Paula Harrisa.  Jest to jedyna tego typu inicjatywa  w całym globalnym świecie rotariańskim. W spotkaniu wzięli  udział  dostępni tego dnia uczniowie-pacjenci  szkoły, pedagodzy, akompaniatorzy  i dyrekcja Towarzystwa Muzycznego.  Zebranie było więc  formą  gospodarskiej wizyty z zamiarem  zaznajomienia członków naszego Klubu z  aktualną działalnością szkoły, jej  sukcesami, problemami i planami na przyszłość. Uczniowie różnych grup zaawansowania  dali próbki swoich umiejętności instrumentalnych i wokalnych.  Przekonaliśmy się na własne oczy i uszy jak cudownie skutecznym i jednocześnie pięknym lekiem jest muzyka. Było bardzo muzycznie, artystycznie, miło.

W czasie tego spotkania przekazaliśmy wsparcie dla Szkoły Paula Harrisa  wsparcie finansowe w wysokości 7 tysięcy złotych od zaprzyjaźnionego z nami Rotary Club  of Saco Bay Sunset D-7780 ze stanu Maine z USA. Na zakończenie wszyscy uczniowie i kadra pedagogiczna otrzymali od Klubu także  symboliczne upominki  w postaci czekoladowych zajączków wielkanocnych.

Prezydent Rotary Club Lublin Centrum

ROTARY LUBLIN Wizyta w Szkole Paula Harrisa B