Nasz nowy partner - Rotary Club Carlsbad HI-Noon (USA, Ca)

ROTARY LUBLIN nowy partner B

8 luty 2024

Przedstawiam Wam naszego nowego klubowego partnera.  Jest to Carlsbad Hi-Noon Rotary Club w Carsbad, USA (Południowa California w pobliżu San Diego).  Klub założony 45 lat temu. Liczy 70 członków. Spotyka się  w hotelu Westin w poniedziałki w południe o 12:10. Swoje zebrania rozpoczyna oryginalnie piosenką „Smile” lub „America the Beautiful”, a następnie wypowiadaną wspólnie przysięgą na flagę amerykańską. Klub angażuje się bardzo mocno we współpracę z młodzieżą  (sponsoruje klub INTERACT w Carsbad High School,  corocznie przygotowuje i wysyła swoich uczniów na konferencję RYLA i tak jak my interesuje się młodzieżą uzdonioną muzycznie). Regularnie dostarczają posiłki dla bezdomnych i cyklicznie przygotowują 20 tysięcy porcji żywnościowych dla Stanowego Banku Żywności. Biorą udział budowie lub remontowaniu schronień dla bezdomnych i imigrantów w ramach akcji „Rotarian at work”.

Rozmawiamy już od kilku miesięcy i poznaliśmy się trochę bliżej. Imponuje im np. to, że  nie tylko zrobiliśmy  projekt Peace Shelter w Brzuchowicach, ale że cały czas opiekujemy się tym przybytkiem. Teraz chodzi o dostarczenie do Brzuchowic energooszczędnych źródeł poboru mocy (w wyniku bombardowań infrastruktury krytycznej obiekt zasilany jest często z ogniw akumulatorowych, które dostarczyliśmy wcześniej), brakującego wyposażenia do kuchni, odkurzacza i sprzętu do pracy edukacyjnej z dziećmi i młodzieżą (komputer, drukarka, okablowanie,  nagłośnienie itp.).  W tej sytuacji RC Carsbad Hi-Noon zadeklarował wsparcie w wysokości 2.000,- USD  na ten cel.  Zadanie to już realizujemy i w przyszłym tygodniu wszystko powinno być gotowe do wysyłki.

Prezydent RC

ROTARY LUBLIN nowy partner A