Pomóż dzieciom przerwać zimę

Rozpoczęła się XXXI edycja dorocznej ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” (PDPZ)  zainicjowanej i przez te wszystkie  lata pilotowanej  przez znaną dziennikarkę radiową Ewę Dados. Dzięń 02 grudnia 2023  został ogłoszony dniem wielkiej zbiórki ulicznej; zbiórki żywności, ubrań, zabawek, artykułów szkolnych  czyli tego wszystkiego co pomoże dzieciom; tym osieroconym i tym  z rodzin najbiedniejszych  godnie przetrwać trudny sezon zimowy i dać namiastkę normalnych warunków życiowych.

Oczywiście nie mogło tu zabraknąć nas Rotarian. Nasz kolega Klubowy Jacek Woźniak – Prezes ELMAX’u – oddał do dyspozycji sztabu akcji samochód dostawczy z kierowcą wolontariuszem, który zaparkował przed lubelskim  magistratem. Zbyszek Jurkowski  - radny miejski – znakomicie skutecznie angażuje  wszystkich przechodniów, którzy wracają z rzeczami zakupionymi w pobliskich sklepach i przekazują je obsłudze „dostawczaka”, który obok emblematów PDPZ i Elmax został opatrzony także emblematem Rotary. Irek Muszyński jako członek sztabu krąży po mieście jak latający holender czuwając nad wieloma elementami tej skomplikowanej społecznej układanki (bo przecież nasz punkt przed ratuszem to  tylko jeden z bardzo wielu punktów tej olbrzymiej sieci ludzi dobrej woli).   Wielu naszych klubowiczów zadeklarowało włączenie się do tej zbiórki sukcesywnie w ciągu dnia.

W załączniku przesyłam kilka zdjęć  z przedpołudniowej początkowej fazy akcji  przed ratuszem. Miałem przyjemność przekazywać swoje rzeczy jako Rotarianin  w towarzystwie Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka, jego współpracowników i oczywiście Zbyszka Jurkowskiego.  Pojawiła się także przy naszym samochodzie (co było miłą niespodzianką)  red. Ewa Dados – szefowa akcji (na zdjęciu grupowym w środku).

Wszystkim Koleżankom i Kolego, którzy wzięli udział w tym jakże pożytecznym przedsięwzięciu – chociaż  intensywnie śnieżna aura nie ułatwiała tego -   bardzo, a to  bardzo serdecznie dziękuję.

Prezydent RC

ROTARY Lublin PDPZ 2023 A