Na harcerskich skrzydłach

image1

image2

W dniu 27 maja br. w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, a Auli im. płk. pil. Jerzego Bajana odbyła się Konferencja popularno-naukowa nt. lotnictwa harcerskiego „Na harcerskich skrzydłach”

image3

Sesja była jednym z elementów kończących obchody 100. rocznicy powstania Chorągwi Lubelskiej ZHP (23 maj 1921 r.), nadania Chorągwi imienia „Lotników Polskich” oraz wręczenia nowego sztandaru Chorągwi Lubelskiej ZHP (29 maj 2022 r.).

Wykład otwierający Sesję „W setną rocznicę powstania Chorągwi Lubelskiej ZHP” wygłosił nasz kolega – red. Stanisław Dąbrowski – szef Zespołu Historycznego Chorągwi Lubelskiej ZHP.

Po wystąpieniu kol. Dąbrowski przekazał dyrektorowi Muzeum Pawłowi Pawłowskiemu kilka swoich  książek autorsko-redakcyjnych związanych z tematem sesji do zbiorów biblioteki naukowej.

image4

Natomiast 29 maja 2022 r.:

Klub ROTARY Lublin - Centrum

Jest mi niezmiernie miło zaprosić członków Klubu

na uroczystość wręczenia nowego sztandaru
Chorągwi Lubelskiej Związku Harcerstwa Polskiego im. Lotników Polskich,

która odbędzie się 29 maja 2022 roku
w Dęblinie na placu przed Pomnikiem Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt.

Zaproszenie wraz z programem przesyłam w załączeniu.

hm. Tomasz Sych
Komendant Chorągwi Lubelskiej ZHP

Fundatorami nowego sztandaru Chorągwi Lubelskiej im. Lotników Polskich byli m.in. Julian Mahari (5 tys. zł), Klub Rotary Lublin Centrum (2 tys. zł), Fundacja „Lotniczy Lublin” Jacka Woźniaka (500 zł) i Helena i Stanisław Dąbrowscy (200 zł).

image5

image6

image7

image8

image9

image10

image11

Z upoważnienia Juliana Mahariego i Prezydenta Klubu Grzegorza Wójcikowskiego wbicia symbolicznych „gwoździ” na drzewcu sztandaru dokonał Stanisław Dąbrowski.

W uroczystości uczestniczył też b. harcerz 6 Lubelskiej Drużyny Harcerskiej im. J. Poniatowskiego mec. Andrzej Banaszkiewicz.

image12

image13