Rajd Rotarian

17-20 maja 2018 to ważna data dla Rotarian na motocyklach. Nasz inauguracyjny zlot - rajd nad jeziorem Lutry rozpoczął i zakończył się w blasku idei powołania IFMR Rotary Polska a wprowadzającym był dla nas klub IFMR Niemcy, Austria, Szwajcaria. Organizatorzy RC Bartoszyce przy udziale kolegów z całej Polski stanęli na wysokości zadania i dowiedli, że trudno będzie im dorównać organizacją następnych zlotów. Na naszej trasie znalazło się wiele historycznych obiektów: Średniowieczny zamek w Reszlu, niedokończony niemiecki kanał z monumentalną śluzą, Wilczy Szaniec, muzeum starych motocykli, Sanktuarium w Świętej Lipce i wiele innych. Całości dopełniały wspaniałe widoki Warmii I Mazur. drugiego dnia zlotu nasz rajd urozmaicił rejs po jeziorach Sniadrwy, Mamry, i innych połączonych kanałami . Spotkanie w klubie Giżycko to dodatkowy akcent tego dnia. Sobotni wieczór to oficjalne powołanie IFMR Rotary Polska i zarządu naszej organizacji do której przystąpiło ośmiu Rotarian z Lublina a siedmiu z RC Lublin Centrum. Organizatorom Gospodarzom i wszystkim uczestnikom gratulujemy i bardzo dziękujemy za spotkanie i zaprzszamy na maj 2019 rajdem po Lubelszczyźnie.

lwg.